Wywiady i publikacje

Tomek Tchórz- Dzieci w Sportingu uwielbiają spędzać czas w grupie

Tomek Tchórz: Dzieci w Sportingu uwielbiają spędzać czas w grupie

Jak 22 latek odnalazł się w Szkole Trenerów PZPN, jak trafił do Sportingu, czym zaskoczyła go Portugalia, jaką drogę pokonać by pracować w akademii Legii oraz o naszych narodowych kompleksach. To wszystko w rozmowie z Tomkiem Tchórzem, prawdopodobnie najmłodszym trenerem w Polsce z uprawnieniami UEFA A, pasjonatem sztuki trenerskiej i człowiekiem pełnym niesamowitej energii.

http://www.graanalizagra.pl/tomek-tchorz-wywiad/

Tylko na Polsatsport.pl: Fachowa analiza gry Sportingu Lizbona

Tylko na Polsatsport.pl: Fachowa analiza gry Sportingu Lizbona

Słabe strony Sportingu? Ich lewa strona. Tam Legia powinna szukać swojej szansy – analizuje trener Tomasz Tchórz, współpracujący wiele lat z klubem z Lizbony. Specjalnie dla Polsatsport.pl przestudiował grę dzisiejszego rywala mistrza Polski.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-09-27/tylko-na-polsatsport-pl-fachowa-analiza-gry-sportingu-lizbona/

Tomasz Tchórz- Wierzę, że wrócę do Legii

Tomasz Tchórz: Wierzę, że wrócę do Legii

Tomasz Tchórz to trener mający za sobą pracę w akademii Legii Warszawa. Teraz wraca na Łazienkowską przy okazji Legia Cup, gdzie będzie opiekował się Benfiką Lizbona, z którą miał też okazję pracować w Portugalii. Ale nie tylko z nią. – W trakcie turnieju chce się wiele nauczyć, podpatrywać trenerów i zyskiwać doświadczenie. Szkoleniowe i personalne, bo spotkam się z ludźmi, którzy darzą mnie sympatią, ale też z tymi, którzy mnie nie lubią – mówi w rozmowie z Legia.Net. Zapraszamy do lektury!

http://www.legia.net/wiadomosci,68245-tomasz_tchorz:_wierze,_ze_wroce_do_legii.html

Sporting - fabryka złota z Lizbony

Sporting - fabryka złota z Lizbony

Portugalski piłkarz jest inteligentny, samodzielny, kreatywny. Ważne, żeby nie był niczym pies Pawłowa.  – Przede wszystkim ma podejmować decyzje. To jest istotna różnica między tym, czego nauczają tu, a standardem w wielu miejscach w Polsce. To jest nasz błąd główny – mówimy dzieciom, jak mają grać. W Portugalii rolą trenera jest wydobycie z dziecka kreatywności. Młody piłkarz musi umieć zareagować w zmieniającej się rzeczywistości – mówi Tomasz Tchórz.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/633339/sporting-fabryka-zlota-z-lizbony

Do CF Belenenses dzięki opinii trenerów SL Benfica

Tomasz Tchórz: Do CF Belenenses dzięki opinii trenerów SL Benfica

Mimo nazwiska „Tchórz” pokazuje, że jego serce przepełnione jest odwagą i niesamowitą ambicją. Przed nami wywiad z polskim trenerem, który pracuje w akademii klubu z ekstraklasy Portugalii. Ile ma lat? Jak doszedł do tego miejsca? Jak postrzega szkolenie? Jak wygląda szkolenie w Portugalii? Gdzie dzieli się swoją wiedzą? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają na Was z niecierpliwością.

www.wojciechmakowski.pl/2016/04/tomasz-tchorz-wywiad.html

Wzorce z Portugalii

Wzorce z Portugalii

– Nie ma jednej recepty na sukces. Nasza metodologia do tego się odnosi. Każdy zawodnik jest inny, inaczej reaguje. My jako trenerzy nie możemy ich ograniczać – mówi Mateusz Ludwiczak, który wspólnie z Tomaszem Tchórzem stworzył projekt „Dorastanie w Grze”. Obaj 18 grudnia w Katowicach podzielą się swoimi doświadczeniami zaczerpniętymi m.in. z Portugalii z trenerami piłki nożnej podczas konferencji szkoleniowej.

http://www.sportslaski.pl/info/wzorce-z-portugalii.html

3:3 / Tomasz TCHÓRZ w Sportingu Lizbona!

3:3 / Tomasz TCHÓRZ w Sportingu Lizbona!

Tomasz Tchórz pochodzi z Izbicy, niewielkiej miejscowości położonej na trasie Lublin-Zamość. W rozmowie z portalem Lubelska Piłka opowiada w jaki sposób znalazł się w Portugalii, a także o praktykach w jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich na świecie – Sporting Clube de Portugal. Zapraszamy do lektury!

http://lubelskapilka.pl/2014/12/03/33-tomasz-tchorz-w-sportingu-lizbona/