Periodyzacja Taktyczna

Logika z innego świata

Myśląc o życiu, często zastanawiam się, kto jest jego konstruktorem i jaki cel postawił przed ludźmi. Bez względu na to, w kogo lub w co wierzymy, wierzymy też, dlatego że zgodnie z ludzką naturą mamy nadzieję, że zostaliśmy stworzeni dla realizacji wielkich celów. Nie dopuszczamy do siebie porównań naszej egzystencji z życiem wprowadzanego na rynek produktu, składającego się z narodzin, dojrzałości, schyłku i śmierci. Uważamy, że nasze życie ma sens, i chcemy należeć do społeczności, których wartości są niejako ponad nami, nadając naszemu istnieniu większe znaczenie. 

Wierzę, że jako ludzie mamy pewną misję. Twierdzę też, że cel i wypełnienie tej misji zależą od posiadanego rodzaju pasji. Dlatego uważam za tak istotne, aby nie spocząć, dopóki nie odnajdziemy zainteresowania, któremu jesteśmy w stanie poświęcić życie, i staniemy się pewnego rodzaju misjonarzami. Zapewne jak i Twoją, moją misją jest rozwój piłki nożnej. Książka ta jest narzędziem, za pomocą którego chcę realizować swój cel. Zawiera ona wiele ciekawych i nowych konceptów odnoszących się do zmiany postrzegania zarówno procesu treningowego, jak i sposobu myślenia oraz rozwiązywania problemów − od przemiany dążenia do rozkładu na czynniki pierwsze po chęci redukowania skali bez zatracania tożsamości. 

Jeszcze dekadę temu wiele firm postrzegało program Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jako pochłaniający znaczącą część budżetu i niedający nic w zamian. Dzisiaj coraz więcej z nich przekonuje się, że rozwój społeczeństwa znacząco wpływa na efektywność działania i końcowy sukces ich samych. Podobnie jest z nami − trenerami. Tę książkę stworzyłem z myślą o Was, ale proces jej realizacji rozwinął znacząco też zakres mojej wiedzy. 

Dzięki niej dokonałem wielkich rzeczy. Poznałem i uczyłem się z Vítorem Frade. Nawiązałem i utrzymuję kontakt z trenerami pracującymi w najlepszych ligach na świecie. Podróżowałem po Portugalii i uczyłem się wielu dziedzin w języku portugalskim. Życzę sobie, aby ta książka dokonała wielkich dzieł w całym środowisku piłkarskim, a Tobie − wspaniałej lektury! 

Tomasz Tchórz 

Bruno Marques Fernandes Pivetti
PFC Ludogorets Razgrad
ex-Clube Atlético Paranaense

Według mnie podstawową zasadą zrozumienia istoty Periodyzacji Taktycznej i różnicy pomiędzy nią a periodyzacjami konwencjonalnymi jest wejście w harmonię z marginalizowaną naukową metodologią. Rozumiejąc, że Wasze zasady mogą zostać zburzone, promujemy zmianę paradygmatu spojrzenia na fenomen zjawiska życia w celu przeniesienia jego optyki do omawianej dziedziny − piłki nożnej. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla większości obywateli świata okcydentalnego, wchodzących w interakcję z kartezjańskimi i redukcjonistycznymi dogmatami wewnątrz całego procesu edukacyjnego i kształcącego. Tym samym konieczne jest zrozumienie otaczającego nas świata przez całkowicie nowy prąd myślenia, który zawiera dziedziny, takie jak teoria systemów, teoria kompleksowości, neuronauka, epigenetyka, filozofia, cybernetyka, mechanika kwantowa czy antropologia. Dlatego też nacisk powinien być kładziony na formę, zawartość, procesy, wzorce i wymiary jakościowe zjawisk. Starając się rozumieć świat z tej perspektywy, znacznie łatwiej będzie nam poznać piłkę nożną zgodną z koncepcją Periodyzacji Taktycznej. Wiele osób ma trudności ze zmianą sposobu rozumienia świata, jak również istotnych zjawisk. Dlatego też w momencie podjęcia próby operacjonalizacji drużyny zgodnie z Periodyzacją Taktyczną ludzie odczuwają trudność wynikającą z niemożności kontemplowania i braku potrzeby wykorzystywania wymiaru ilościowego. Trudności te są też objawem nadmiernej potrzeby kontrolowania wszystkiego i wszystkich. Idea separacji składowych w celu zrozumienia przez nie całości za pomocą ich eksplorowania nie należy do przedmiotu opisywanej metodologii.

 

Ao meu maior professor na vida de futebol
– Ao Vítor Frade 

Deixe-me ser muito próximo de você, mas nunca deixe-me pegar você.
Você deixe-me falar, mas nunca deu-me uma solução pronta.
Você é para mim como o Modelo de Jogo.
Você deixou-me acreditar que é possível aprender dos melhores no mundo.
Você ensinou-me o que é descoberta guiada.
Você mostrou-me que há coisas na vida que não podemos comprar.
Você não preencheu a minha paixão mas tornar o em maior.
Ria sempre quando eu obrigado por tudo, porque você não pode ver nada grande em facto que deu-me tudo.
Você ensina-me a humildade!

Você deu-me uma prova que possível conhecer o Gênio na nossa vida, e não aprender sobre o na aula de história.
Você mostrou-me que a vida é futebol, e futebol é a vida. Obrigado!

A un amigo futbolista, cuyo pasos trato de seguir
– A Xavier Tamarit

Me has hecho creer que el trabajo duro y la meticulosidad llevan a convertir los sueños en realidad.
A ti te han llevado hasta la Premier League.
Me has mostrado cómo llegar hasta lo más alto del fútbol sin renunciar a ser una buena persona. 

Me has indicado el camino que hay que seguir para cumplir
los deseos de uno mismo y de los demás.
Diste la vuelta al mundo en busca de aquellos que te aportaran conocimiento.
Me has enseñado a desarrollarme haciendo crecer a otros, y cómo
hacer crecer a otros por medio de mi propio desarrollo.
Has escrito un libro para el mundo del fútbol, aprendiendo de él al mismo tiempo.
Para mí, eres el vivo ejemplo de que la Divina Proporción es el elemento más importante de la carrera profesional de un entrenador de fútbol.
¡Gracias!

Sposób nabycia

  • Odbiór osobisty w Krakowie lub Warszawie.
  • Przesyłka pocztowa na terenie Polski.
  • Przesyłka pocztowa poza granice Polski.

Cena książki: 100 zł

 

Wybierz rodzaj dostawy, a następnie wpłać wartość 100 zł na konto:

85 1950 0001 2006 0048 1581 0001
Idea Bank SA
NOTTCHORZINFOOTBALL | ul. Kolejowa 14/2 | 22-375 Izbica

Pamiętaj, aby w tytule przelewu podać swoje imię
i nazwisko oraz dopisek: „Książka Periodyzacja Taktyczna”
przykład: Jan Kowalski – Książka Periodyzacja Taktyczna

Po dokonaniu wpłaty wyślij potwierdzenie oraz adres do wysyłki za pomocą tchorztomasz@gmail.com lub kontaktując się dzięki profilom – Facebook i Twitter.